DUYURU
Kiralık sunucu stoğumuz yenilendi!
VPN
Virtual Private Network

Hızlı VPN ile tanışın!

Sana Özel Ağ anlamına gelen VPN, ‘Virtual Private Network’ ifadesinin kısaltmasıdır. VPN işlev olarak başka bir IP üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde internete bağlanmanızı sağlayan VPN kimlik ve şifre bilgilerinizin de bulunmamasını sağlıyor. VPN kullanımı genellikle yasaklı sitelere giriş amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yasaklanmış ya da kısıtlanmış olan sitelere giriş için VPN kullanılarak farklı IP'lerle giriş yapılır.

VPN giriş sisteminde gönderilen ve alınan tüm bilgiler şifre ve kayıtlar VPN tarafından söylendiği için üçüncü kişilerce görülemez ve güvenli kullanım oluşturur.

VPN hizmeti veren araçlar genelde bu hizmeti ve demo olarak sağlarlar. Deneme süresi boyunca limitsiz kesintisiz hızlı olarak internete girebilir fakat bu sürecin sonunda ya da paket bittiğinde araç sizden ücret talep ederler. VPN altyapı olarak yurtdışı kaynaklı serverlar kullandığı için PİNG sorunu ortaya çıkabilir. Bu durumda limitsiz ve ücretsiz bir VPN aracı bulduğunuzda bu ortam sizi normal internet kullanımından daha ideal bir tercih olarak kullanılabilir.